Badanie szans wejscia na rynekKompas eksporteraPoszukiwanie partnerowPaszport do eksportuQuick ConsultingBadanie rynku

Doświadczenie powrót >

Oppen Expo Global od blisko 15 lat zajmuje się doradztwem eksportowym i wprowadzaniem firm na rynki zagraniczne.  

Posiadamy doświadczenie w branży przemysłowej (maszynym dla górnictwa, pompy, systemy filtrów, armatki śnieżne); dóbr konsumpcyjnych (home decor, artykuły spożywcze, tekstylia) oraz usługowej (hotelarstwo, turystyka medyczna, usługi translatorskie, spa)

Analizy rynków zagranicznych przeprowadzamy od 7 lat, najczęściej są to badania wtórne prowadzone metodą desk research. Posiadamy wiedzę, gdzie szukać informacji o rynkach zagranicznych, pozyskujemy dane z wiarygodnych źródeł i urzędów statystycznych. Nasze doświadczenie w eksporcie powoduje, że opracowane przez nas raporty rynkowe zawierają niezbędne informacje analityczne potrzebne do podejmowania decyzji biznesowych.

Od wielu lat doradzamy Klientom w zakresie marketingu w handlu zagranicznym, realizujemy usługi wyszukiwania kontrahentów oraz organizacji wyjazdów na targi i misje gospodarcze.

Na indywidualne zlecenia naszych klientów prowadzimy również badania pierwotne wybranych sektorów rynków eksportowych. Na stałe współpracujemy z wieloma ekspertami, którzy mają praktyczne doświadczenie na konkretnych rynkach zagranicznych i skutecznie pomagają w wejściu na te rynki.

Dobra znajomość tematyki eksportowej polskich MŚP, znajomość realiów, potrzeb i ograniczeń na rynkach docelowych powoduje, iż nasze doradztwo eksportowe jest skuteczne.

Poza doradztwem oferujemy usługi w zakresie pozyskiwania kontrahentów, udziału i pomocy w negocjacjach handlowych na konkretnych rynkach, pomocy w pozyskiwaniu certyfikatów, opracowywaniu ofert handlowych. Mamy duże doświadczenie w organizacji targów za granicą i wiemy jak optymalizować koszty udziału w targach, organizujemy wyjazdy na spotkania handlowe (w formie misji na życzenie klienta).

Aby wdrażać w Polsce europejskie standardy pomocy dla eksporterów powołaliśmy Fundację Rozwoju Polskiego Eksportu, która prowadzi projekty związane z  celami statutowymi.