Historia firmy

   

Historia firmy

2001

 1. W lipcu powstaje firma z polsko-rosyjskim kapitałem i rozpoczyna działania na rynku rosyjskim – organizacja targów dla polskich firm.
 2. Nawiązujemy współpracę z największym centrum wystawienniczym w Moskwie – Expocenter. I tego samego roku zorganizujemy udział w targach Agroprodmasz w Moskwie dla 10 polskich firm.

 2002

 1. W tym roku nastąpił rozwój współpracy w branżach: maszyn dla przemysłu rolno spożywczego, artykułów wyposażenia wnętrz, tekstyliów, telekomunikacji.
 2. Pozyskaliśmy dla 70 przedsiębiorstw dotacje w ramach programu PHARE 2000 na rozwój eksportu (m.in. udział w targach czy badania rynku).
 3. Dużym sukcesem było pozyskanie akredytacji PARP na doradztwo związane z:
  • Planowaniem eksportu oraz rozwoju produktów eksportowych: oceny konkurencyjnej pozycji przedsiębiorstwa i rozwoju strategii eksportowej przedsiębiorstwa.
  • Rozwojem umiejętności związanych z marketingiem eksportowym: badaniem rynku oraz kojarzeniem partnerów.
  • Rozwojem umiejętności związanych z marketingiem eksportowym: uczestnictwem w zagranicznych targach i wystawach.
  • Rozpoczęciem działań eksportowych

 2003

 1. Pierwszym sukcesem w tym roku było nawiązanie współpracy z przedstawicielstwem Messe Frankfurt na Polskę m.in. organizacja wystąpień targowych dla przedstawicielstwa Messe Frankfurt w Moskwie i Samarze (ponad 30 firm z branży szkło, ceramika, porcelana, ozdoby choinkowe).
 2. Pozyskanie dla 100 przedsiębiorców dotacji eksportowej w ramach PHARE 2001.
 3. Badanie rynku rosyjskiego części samochodowych oraz rozwój usług pośrednictwa handlowego w Rosji.

 2004

 1. Pierwsze kroki na rynku amerykańskim
  • organizacja targów w Chicago:
  • poszukiwanie kontrahentów dla branży meblowej,
  • organizacja spotkań na targach High Point w Las Vegas.
 2. Kontynuacja działań na rynku rosyjskim:
  • organizacja targów, spedycji eksponatów,
  • poszukiwanie kontrahentów, pośrednictwo handlowe.

2005

W 2005 roku nastąpiła zmiana właściciela i przekształcenie w spółkę o kapitale polskim. Co więcej, nastąpiło: 

 • Pozyskanie przedstawicielstwa na Polskę i Rosję największych targów spożywczych w USA Fancy Food i tekstylnych Magic oraz organizacja udziału w tych targach polskich firm.
 • Nawiązanie współpracy z Moskiewską Izbą Przemysłową.
 • Organizacja targów, spotkań z kontrahentami w Rosji, Ukrainie, USA.
 • Współpraca z placówkami ambasad RP.
 • Badanie rynku HORECA w Rosji, sektora maszyn dla przemysłu rolniczego na wschodzie.
 • Rozpoczęcie współpracy w branży telekomunikacyjnej w Rosji, poszukiwania partnerów i organizacja spotkań, pośrednictwo w sprzedaży dla telekomunikacji.

2006-2007

Rozwój działalności doradczej i szkoleniowej;

 1. Udział w ogólnopolskich projektach szkoleniowo doradczych PARP:
  • Wprowadzenie do eksportu – rynki pozaunijne oraz Przygotowanie do eksportu – rynki UE,
  • Prowadzenie szkoleń z zakresu marketingu i strategii w eksporcie oraz doradztwo w zakresie.
  • Opracowanie planów rozwoju eksportu, planów marketingowych, negocjacji i pozyskiwania kontrahentów.
 2. Organizacja trzydniowej konferencji w Moskwie dla dwudziestu polskich firm - "Sprzedaż w rosyjskich sieciach handlowych” we współpracy z rosyjską firmą konsultingową B2BPG, w której bierze udział ponad 600 rosyjskich kupców i przedstawicieli sieci handlowych, organizacja spotkań i rozmów handlowych.

 2008-2009

 • Rozwój działalności doradczej i działu analiz rynkowych.
 • Rozpoczęcie projektu „Paszport do eksportu”.
 • Przeprowadzenie 3 szkoleń dla pracowników PARP i RIF z zakresu przygotowywania "Planów rozwoju eksportu" oraz rozliczania kosztów kwalifikowanych w projekcie "Paszport do eksportu".
 • Helena Cieśluk - Prezes Zarządu OEG zostaje zewnętrznym ekspertem Ministerstwa Gospodarki w ramach działania 6.5 POIG "Promocja gospodarki polskiej za granicą".

 2010-2013

 • Rozwój projektu „Paszport do eksportu”. Opracowanie ponad 300 Planów Rozwoju Eksportu pozytywnie ocenionych i uzyskanie dotacji na wdrożenie.
 • Rozwój Działu Analiz oraz Wdrażania, aby móc w pełni sprostać wymaganiom naszych klientów, których mamy już ponad 400. Tworzone przez OEG analizy rynkowe obejmują praktycznie każdą gałąź gospodarki. Klienci przy naszym aktywnym wsparciu decydują się na rozpoczęcie działalności w krajach takich jak: Kazachstan, Peru, Chile, Brazylia, RPA, Arabia Saudyjska, Jemen czy Chiny.
 • Wzrost eksportu naszych klientów w wyniku wdrażania PRE wynosi od 10 do 50% w ciągu 2 lat. 
 • Znając doskonale realia biznesowe na rynku rosyjskim organizujemy misję gospodarczą do Petersburga. Uczestnicy misji - przedsiębiorcy z Wielkopolski oraz władze województwa wielkopolskiego na czele z Wicemarszałkiem odbywają spotkania biznesowe z potencjalnymi kontrahentami z rynku rosyjskiego. Misja kończy się sukcesem, podpisane zostają kontrakty eksportowe.
 • OEG aktywnie wspiera także inicjatywę studenckiej przedsiębiorczości, nawiązując współpracę z Stowarzyszeniem Polish Business Development Association. Dzięki doświadczeniu kadry OEG studenci otrzymują szansę poznania realiów prowadzenia biznesu w warunkach dynamicznie zmieniającego się otoczenia. 

 2014-2016 

 • Rozpoczęte w 2013 Negocjacje Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP) wpłynęły na naszą decyzję o wprowadzeniu innowacyjnej usługi w zakresie dotarcia do amerykańskich importerów. Wychodząc naprzeciw polskim eksporterom OEG chce stworzyć platformę B2B, za pomocą której polskie przedsiębiorstwa będą w stanie efektywnie wyszukać nowych kontrahentów – w pierwszej kolejności w USA i Chinach, a także przeprowadzić symulację eksportu przed podjęciem zdecydowanych działań. Prezydencja Trumpa przerwała negocjacje, a nasza platforma ugrzęzła w gąszczu przepisów UE o tajemnicy handlowej. Wiemy już, że wolność gospodarcza i dostęp do informacji w USA jest zdecydowanie szerszy niż w Unii. Platforma gotowa do odpalenia czeka na dobre wiatry biurokracji europejskiej. 

 2017-2020 

 • W nowym budżecie unijnym kolejna pula pieniędzy na eksport. Można zrefundować nawet 85% z 800 tys. złotych. Jest to najlepsza dotacja z szerokim katalogiem wydatków. Dodatkowo rozwija się wiele programów regionalnych. Działamy, zdobywamy dofinasowanie i rynki dla naszych klientów. Budujemy internetowe kanały dystrybucji. W pierwszym konkursie Internacjonalizacja MŚP na 37 pozytywnie ocenionych Modeli Biznesowych naszych jest 7 - mamy ponad 20% rynku.
 • Trochę poranieni innowacyjnością platformy B2B nie poddajemy się. Wciąż rozumiemy, że nowe wyprzedza stare. Internet rządzi. A my chcemy dać naszym klientom sprawne i skuteczne usługi. Dlatego pracujemy nad nową usługą – eksportu przez internet.

Co zyskasz korzystając z naszych usług?

Rynki zagraniczne

Zdobędziesz dostęp
do rynków zagranicznych

Finansowanie

Skorzystasz z zewnętrznych
form finansowania eksportu

Ograniczone ryzyko

Ograniczysz ryzyko
towarzyszące podejmowaniu
decyzji biznesowych

 

Trafność decyzji

Zwiększysz trafność decyzji handlowych


Rynki zagraniczne

Zdobędziesz dostęp
do rynków zagranicznych


Rynki zagraniczne

Zdobędziesz dostęp
do rynków zagranicznych

 

Rynki zagraniczne

Zdobędziesz dostęp
do rynków zagranicznych


Rynki zagraniczne

Zdobędziesz dostęp
do rynków zagranicznych

 

 

Skontaktuj się z nami i otrzymaj pół godziny darmowej konsultacji.
Indywidualna konsultacja, po której zdecydujesz czy potrzebujesz naszej pomocy, czy chcesz podjąć współpracę?
Wyślij zapytanie