Czy wiesz, że Amazon ma 10 centrów logistycznych w Polsce? Kolejne zostanie otwarte już w tym roku

   

Czy wiesz, że Amazon ma 10 centrów logistycznych w Polsce? Kolejne zostanie otwarte już w tym roku

Amazon publikując raport w 2022 roku na temat polskich MŚP sprzedających na ich platformie, podkreślił nie tylko wzrost sprzedaży, ale również wartość dodaną dla polskiego biznesu.

W 2021 roku, dzięki współpracy z Amazonem, polskie małe i średnie przedsiębiorstwa odnotowały znaczący wzrost sprzedaży i tworzenia miejsc pracy. Sprzedaż przez Amazon osiągnęła 25 mln produktów, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Co więcej, te firmy stworzyły ponad 12 tysięcy miejsc pracy. Łączna wartość sprzedaży eksportowej wyniosła ponad 750 mln euro, co świadczy o rosnącej roli polskich MŚP na rynkach międzynarodowych.

Amazon nieustannie rozwija swoją działalność w Polsce. Od otwarcia pierwszych trzech centrów dystrybucji w 2014 roku, firma sukcesywnie realizuje kolejne inwestycje. Obecnie Amazon posiada w Polsce dziesięć centrów dystrybucyjnych, a w tym roku planowane jest otwarcie jedenastego centrum logistycznego w Gorzyczkach, zlokalizowanego przy granicy z Czechami.

Dzięki platformie Amazon Business, która została uruchomiona w 2015 roku, firmy mogą prowadzić sprzedaż B2B, otwierając się na nowe możliwości biznesowe. Jednym z kluczowych narzędzi wspierających rozwój polskich MŚP jest program Fulfillment by Amazon. FBA oferuje usługi logistyczne, przechowując, pakując i dostarczając produkty klientom, co pozwala przedsiębiorcom skupić się na rozwoju swoich produktów, minimalizując koszty i ryzyko.

Wartość współpracy polskich MŚP z Amazonem nie tylko przekracza granice kraju, ale również wspiera rozwój gospodarczy i kreuje nowe możliwości biznesowe. Dla polskich przedsiębiorstw, Amazon staje się nie tylko platformą sprzedażową, ale także partnerem w długoterminowym rozwoju na arenie międzynarodowej.