Estonia nowym hitem wśród rynków docelowych

   

Estonia nowym hitem wśród rynków docelowych

Estonia to stosunkowo małe państwo z niewielką liczbą mieszkańców. Ostatnie trendy pokazują jednak, że jest to idealny rynek docelowy dla rozwinięcia nowych technologii czy wdrażania nowych inwestycji w sektorze cyfrowym

Co więcej, Estonia zajęła bardzo wysokie, bo 18. miejsce w światowym rankingu Doing Business.Oznacza to, że stosunkowo łatwo można tam zacząć prowadzić działalność gospodarczą, a komunikacja administracyjna przebiega bez problemów. Dla porównania Polska znajduje się w tym rankingu na 40. pozycji.

Nie powinno być zatem zaskoczeniem, że wiele zagranicznych firm decyduje się na rozwinięcie swojego biznesu właśnie w Estonii. To także pierwszy kraj, który uruchomił program e-rezydencji.

Czym jest e-rezydencja?
Umożliwia włączenie podmiotu gospodarczego pod estońską jurysdykcję, wszystko odbywa się zdalnie, a zarządzanie firmą możliwe jest z każdego miejsca na świecie.
Wystarczy tylko wypełnić wniosek, a po maksymalnie 30 dniach należy odebrać kartę w np. estońskiej placówce dyplomatycznej.

Portal newseria.pl twierdzi, że ponad 1,7 tys. e-rezydentów z Polski założyło w Estonii już 450 firm. Polscy przedsiębiorcy na pewno na tym nie poprzestaną i będą dalej penetrować estoński rynek.Tym bardziej, że dla wielu początkujących firm Estonia może być dopiero początkiem i dobrym przetarciem przed ekspansją na rynki skandynawskie.

Zdecydowanie REKOMENDUJEMY, by zainteresować się Estonią jako potencjalnym rynkiem zbytu.